Wybierz region

Wybierz miasto

  PIP skontroluje fabryki i hurtownie fajerwerków

  Autor: Piotr MICHALSKI

  2000-05-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Państwowa Inspekcja Pracy rozpocznie w przyszłym tygodniu kontrolę w hurtowniach oraz zakładach produkujących wyroby pirotechniczne. Działania PIP spowodowały ostatnie tragiczne wypadki w Holandii i Hiszpanii, gdzie ...

  Państwowa Inspekcja Pracy rozpocznie w przyszłym tygodniu kontrolę w hurtowniach oraz zakładach produkujących wyroby pirotechniczne. Działania PIP spowodowały ostatnie tragiczne wypadki w Holandii i Hiszpanii, gdzie doszło do eksplozji środków pirotechnicznych.
  Kontrolerzy PIP sprawdzą stan bezpieczeństwa w 40 zakładach i hurtowniach tej branży w kraju. Przebieg kontroli w Wielkopolsce jest owiany tajemnicą.
  - Nie mamy się czego obawiać - powiedział nam jeden z poznańskich hurtowników wyrobów pirotechnicznych (nie zgodził się na ujawnienie nazwiska). - Magazyny mamy teraz puste, bo u nas ruch zaczyna się przed Sylwestrem. Wszyscy teraz mówią o niebezpieczeństwie, bo widzieli, co stało się w Holandii, ale nikt nie zwraca uwagi, że tam była fabryka, gdzie eksplodowały komponenty i chemikalia do produkcji fajerwerków. W przypadku hurtowni nie ma takiego zagrożenia.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)