Koniec z wywożeniem odpadów na wysypisko w Dalabuszkach. Należące do gminy Gostyń składowisko przejmuje w zarządzanie spółka, która realizuje projekt budowy zakładu zagospodarowania odpadów w Trzebani dla Leszna oraz 17 gmin subregionu leszczyńskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Projekt, do którego przystąpił także gostyński samorząd zakłada nie tylko wzniesienie zakładu zagospodarowania odpadów, ale także zamknięcie i zrekultywowanie 13 gminnych wysypisk. Wśród nich jest także wysypisko w Dalabuszkach.

Do końca roku z krajobrazu znikną śmieci, a pojawi się tam trawa i posadzone zostaną drzewa. Przez najbliższych 30 lat na terenie nieczynnego już składowiska nic nie będzie można robić. Jedynie na fragmencie działki, która do tej pory nie była wykorzystywana ,a zostać wzniesione schronisko dla psów.

- Od początku stycznia firmy, które odbierają odpady od mieszkańców naszej gminy przewożą je do Goli, gdzie funkcjonuje stacja przeładunkowa - informuje Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału mienia gminy i rolnictwa Urzędu Miejskiego w Gostyniu. - Stamtąd śmieci trafiają na składowisko odpadów komunalnych w Trzebani.

Jednocześnie ze zmianą miejsca dostarczania odpadów, niebawem zmienią się także opłaty za tego typu usługi.

- W tym wypadku jest to jednak spowodowane rosnącymi opłatami za korzystanie ze środowiska, które ustala marszałek województwa wielkopolskiego. Ponieważ one wzrosły od początku roku, to automatycznie wrosła cena za przyjęcie odpadów na stacji przeładunkowej w Goli, którą ustala Miejski Zakład Oczyszczania w Lesznie - dodaje naczelnik Konieczny.

Nowy cennik obowiązuje już od 4 stycznia. W tej sytuacji mieszkańcy gminy Gostyń muszą się liczyć z tym, że niebawem firmy odbierające od nich śmieci także podniosą opłaty.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: