Wyciszanie niemowląt nie należy do najprostszych zadań, ale jest ono bardzo ważne zarówno dla nich, jak i ich zestresowanych oraz przemęczonych rodziców. Spokojne dziecko przede wszystkim zdecydowanie łatwiej zasypia, a to z kolei zapewnia mu zdrową regenerację organizmu i prawidłowy rozwój. Tobie zaś daje wypoczynek i chwilę dla siebie. Brzmi kusząco, prawda?

Spokojny, zdrowy sen jest bardzo istotny dla twojej pociechy. Nie tylko regeneruje malucha i sprawia, że dziecko wypoczywa, ale zapewnia mu również właściwy rozwój! Aby dziecko jednak zasnęło, niezbędne jest uprzednie uspokojenie go i wyciszenie. W tym celu należy stworzyć bobasowi sprzyjające do tego warunki. Otoczenie odgrywa większą rolę, niż ci się wydaje!

Przede wszystkim wyciszający kącik musi na twojego malca wpływać odprężająco i relaksująco. Ogólna zasada jest taka: im mniej bodźców (szczególnie wzrokowych i słuchowych) dekoncentrujących niemowlę, tym lepiej.

Najlepiej, aby w pobliżu dziecka nie było żadnych niepotrzebnych „rozpraszaczy” np. w postaci zabawek, czy głośnych oraz odwracających uwagę sprzętów (w tym telewizora i komputera). Gadające misie i interaktywne lalki, które służą do zabawy, powinny ustąpić grającej pozytywce, albo małemu radyjku z bardzo cichą, wyciszającą muzyką. Jeśli zamierzasz jednak puścić malcowi jakąkolwiek melodię, ważne aby nie słuchał on jej w trakcie zabawy (skojarzenie to będzie go potem dekoncentrować).

Kolejną ważną rzeczą jest górne światło, które najlepiej zamienić na półmrok. Idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie w pokoju rolet lub żaluzji oraz ustawienie jakiejś lampki nocnej. Innym wyjściem jest także zakup ściemniacza pozwalającego na regulowanie stopnia jasności żarówki.

Nattou Pozytywka niebieski miś 30 cm
Miękka i subtelna przytulanka z wbudowaną pozytywką pomoże dziecku się wyciszyć i przygotować się do snu. Spokojna muzyka nie dostarcza dziecku zbyt wielu bodźców, podobnie jak forma zabawki. Kolory są stonowane i jednolite, a całość można zawiesić na odpowiedniej wysokości.

Skip-Hop karuzelka ptaszki
Dwa wesołe ptaszki siedzące na kwitnącej wiśni, wygrywają Wiosnę Vivaldiego. Rozwija koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, ale nie dostarcza zbyt wielu bodźców na raz. Jest wykonana z dobrej jakości materiału z dbałością o każdy detal. Tekstylne elementy można prać w pralce. Posiada uchwyt do zamocowaniu na brzegu łóżka.

Dla dziecka

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dana (gość) (karafka25)

Moje dzieci przez pierwszy rok spały z nami w sypialni. Dla mnie było to wygodniejsze bo karmiłam piersią, no i miałam na wszystko oko :) Zgodzę się co do Viburcolu - gdyby nie on nie wyobrażam sobie łagodnego przejścia przez piekło, jakim było ząbkowanie.

karafka25

Wyciszanie dziecka nie jest żadnym problemem. Dziecko powinno mieć swój własny pokój, w którym spokojnie będzie sobie spać. OCzywiśce zdarzają się sytuacja awaryjne jak choroby, ząbkowanie czy stany po szczepieniach, kiedy dziecko nie chce byc samo i ciągle placze, ale mozna sobie z tym radzić podając Viburcol.

agnieszka (gość)

Oj tak, niemogący zasnąć niemowlak potrafi być prawdziwym utrapieniem dla rodziców - niestety znam to z autopsji. Przed zakupem karuzelki (dokładnie takiej samej jak na ostatnim zdjęciu, z kolorowymi ptaszkami skip hopa!) każda noc była utrapieniem - najpierw marudzenie, później pobudka nawet co godzinę! Na szczęście karuzela pomogła, córeczka zaczęła się wyciszać w łózeczku, a my z mężem trochę odetchnęliśmy ;)