Photoday Photoday

(© Michał Potocki)

Pod hasłem Photoday kryją się bezpłatne, ogólnopolskie plenery dla amatorów fotografii i historii miasta. Wypatrujcie informacji o kolejnych akcjach na stronach naszemiasto.pl w Waszych miejscowościach.

Idea Photoday'a narodziła się w redakcji serwisu MM Szczecin dziewięć lat temu. Pierwszy plener fotograficzny dla użytkowników tego portalu przeprowadzono w 2007 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Przyszła na niego prawie setka osób.

Rok później podobne akcje zaczęły być organizowane przez inne lokalne redakcje sieci portali MM Moje Miasto w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście, Bydgoszczy, Lublinie, na Śląsku i we Wrocławiu.

Photoday to plenerowa impreza, podczas której fotografowane są ciekawe, często na co dzień niedostępne miejsca. Na długiej liście odwiedzanych podczas plenerów miejsc znalazły się m.in: stare koszary, opuszczone fabryki, kulisy teatrów, strychy uczelni, złomowiska, zamknięte obszary lotnisk czy wojskowe poligony, stacje kolejowe.

W akcjach brało udział od kilkudziesięciu do kilku tysięcy osób. Najliczniejszy okazał się Photoday 10 kwietnia 2010 na remontowanym Dworcu Głównym we Wrocławiu, gdzie przyszło ponad 2,5 tys. osób.

Od 1,5 roku plenery organizowane są przez połączone redakcje Mojego Miasta i Naszego Miasta. W tym roku zorganizowaliśmy już Photodaye podniebne z Dinner in the Sky w Łodzi i Krakowie, w Zielonej Górze fotografowaliśmy koncert filharmonii, a w Lublinie ECOTECH-COMPLEX.

Wypatrujcie informacji na stronach naszemiasto.pl w Waszych miejscowościach. Około tydzień, dwa przed plenerem ogłoszone są zapisy, a po plenerze można chwalić się swoimi zdjęciami na stronach NM i brać udział w konkursach. Do wspólnej zabawy zapraszamy zarówno zapalonych fotografów, jak i amatorów. Liczy się pomysłowość i dobra zabawa.


Photoday

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xl (gość) (nor gl)

...ale o co ci chodzi, nawet nie potrafisz tego wyartykułować, tylko jakieś "snuje" wypisujesz...właściwie - brednie...od kilku lat biorę udział w tych zajęciach i nie zauważyłam jakiegoś politykowania....o raju, ale "hejt"...

nor gl (gość)

w tej pseudo wytwórczości cyfrowej ("nju") jest zawsze błąd i fałsz- nie jest to zabawa i satysfakcja, tylko nędzne politykowanie, że coś tam. Nie podoba ci się, nie jesteś przkonana, nie rób.

kłopoty rektora AJD w Częstochowie (gość)

zapraszamy na plener na AJD w Częstochowie, aby zrobić fotki KARTKI PAPIERU z napisem uchwała....symbolu BEZPRAWIA na AJD