Tour de Pologne Challenge Trentino  Tour de Pologne Challenge Trentino

(© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

6 czerwca w Dolomitach przeprowadzony zostanie Tour de Pologne Challenge Trentino, wyścig szosowy dla amatorów.

Wydarzenie dla wszystkich miłośników rowerów będzie połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na Passo Pordoi. Zapisy do wyścigu prowadzone są przez stronę: tourdepologne.pl/challenge-trentino.

Startujący w Tour de Pologne Challenge Trentino będą mogli przeżyć te same emocje, które były udziałem kolarzy zawodowych podczas startu 70. Tour de Pologne. W 2013 roku jubileuszowa edycja naszego narodowego wyścigu rozgrywana była pod hasłem „z ziemi włoskiej do Polski” szlakami Jana Pawła II i rozpoczęła się od dwóch etapów w Dolomitach. W tym 2015 roku kolarze amatorzy, turyści i miłośnicy rowerów będą mogli przemierzyć trasę z Cavalese do Passo Pordoi. Po drodze czekają na nich podjazdy na Passo Pampeago i Passo Costalunga, a także przejazd przez Val di Fiemme i Val di Fassa.

Trasa o długości około 75 kilometrów jest odwzorowaniem końcówki drugiego etapu Tour de Pologne z 2013 roku. Na szczycie Pordoi triumfował wtedy Christophe Riblon, a żółtą koszulkę lidera zdobył Rafał Majka. Podczas Tour de Pologne Challenge Trentino zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca dzień, w którym polski narodowy wyścig wpisał się w krajobraz Dolomitów. Krajobraz będący również częścią Giro d’Italia - Pampeago, Costalunga i Pordoi od lat piszą historię słynnego włoskiego wyścigu.

- Tour de Pologne w Dolomitach był spełnieniem marzeń. Tour de Pologne Challenge Trentino przywraca pamięć o tamtych wydarzeniach i pozwala je przeżyć na nowo - twierdzi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. - W Polsce popularność jazdy na rowerze stale rośnie, a Dolomity to świątynia kolarstwa. Wielu Polaków odkryło już ten region, przyjeżdżając zimą na narty. Dzięki Tour de Pologne Challenge Trentino będą mogli odkrywać Dolomity na rowerze - dodaje.

Szosowy wyścig dla amatorów Tour de Pologne Challenge Trentino jest organizowany przez Lang Team i Trentino Marketing. 11 marca rozpoczęły się zapisy do wyścigu. Można ich dokonywać przez internet na stronie tourdepologne.pl w specjalnej sekcji poświęconej wydarzeniu. Będzie można także zapisywać się na miejscu, w Cavalese we Włoszech dzień przez zawodami (5 czerwca) i rano w dniu zawodów (6 czerwca). Szczegółowy program i informacje o zakwaterowaniu dostępne są na http://tourdepologne.pl/challenge-trentino/. Dla osób planujących wyjazdy kilkudniowe zostały przygotowane specjalne pakiety turystyczne, o których więcej na stronie bike2b.pl/challenge-trentino/.
Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!