W serii „Podróże retro” ukazało się, staraniem wydawnictwa Zysk i S-ka kolejne wydanie „Podróży do Polski” Jarosława Iwaszkiewicza.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W serii „Podróże retro” ukazało się, staraniem wydawnictwa Zysk i S-ka kolejne wydanie „Podróży do Polski” Jarosława Iwaszkiewicza. Już sama okładka, stylizowana na starą, zniszczona książkę wprowadza w klimat tych opowieści. Iwaszkiewicz, z racji pełnionych funkcji, ale także rozległych znajomości dużo podróżował. Wyposażony w poetycka wrażliwość, widział więcej niż może dostrzec przeciętny podróżnik. Spisywał te spostrzeżenia i refleksje, dzięki czemu możemy wyruszyć jego śladami w niezwykłą podróż retro…Do Warszawy i Żelazowej Woli, do Krakowa i Zakopanego, do Poznania, Lublina, Sandomierza. I do wielu innych miast i regionów. A tam – zawsze do teatrów, na szlaki spacerowe i nade wszystko do licznych znajomych i przyjaciół. To są znane nazwiska, bo Iwaszkiewicz przyjaźnił się z wybitnymi ludźmi swoich czasów. Tak więc te podróże są nie tylko turystyczne, ale historyczne, kulturalne, obyczajowe, wreszcie autobiograficzne. Jeśli dodać do tego zbiór pięknych starych fotografii to mamy wydawniczy rarytas – świadectwo epoki, spisane przez jednego z wybitniejszych polskich pisarzy XX wieku.
Jarosław Iwaszkiewicz, Podróże do Polski, Zysk i S-ka, cena 45 zł.
Mamy tę książkę dla internautów. Prosimy o kontakt a.jaszowska@prasa.gda.pl > z dopiskiem „Konkurs”.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!