Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Świat widziany oczami drezdeńskiego architekta"

  Muzeum w Gostyniu
  Gostyń, ul. Kościelna/5, +48 65 572 12 97

  18:00 Od 25.09.2015 do 30.10.2015

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na wernisaż wystawy „Świat widziany oczami drezdeńskiego architekta.Szkice z podróży dr. Waltera Kockeritza” w piątek w sali wystaw czasowych. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac ukazujących m.in. Drezno, Salzburg, Wenecję, Florencję, Awinion, Sewillę, Luksor, Kair, Sztokholm, Lublana, Kordoba, Malaga, Blois, Dijon, Gent, Cowentry, Kopenhaga, Jerozolima, Nowy Jork. Partnerami przedsięwzięcia są:Gmina Gostyń, Landeshauptstadt Dresden, Gesellschaft zur Forderung der Frauenkirche Dresden e.V., Kockeritz + Zipp Architekten, Dresden. Gościem otwarcia będzie dr inż. Walter Kockeritz.Ekspozycja będzie czynna do 30 października 2015 roku.
  Dr inż. Walter Kockeritz urodził się 9 czerwca 1943 roku w Dreźnie. W latach 1962-1968 studiował architekturę na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, następnie napisał pracę doktorską u prof. Leopolda Wiela. W latach 1974-1990 pracował wraz z Peterem Albertem i Dieterem Scholzelem w drezdeńskim oddziale Państwowego Instytutu Budownictwa Obiektów Kulturalnych w Berlinie, uczestnicząc w pracach planistycznych przy odbudowie Opery Drezdeńskiej i tamtejszego Zamku. W 1990 roku założył własną pracownię i poświęcił się przede wszystkim rekonstrukcji obiektów muzealnych i budynków mieszkalnych. Był członkiem założycielem Towarzystwa na rzecz Odbudowy Kościoła Mariackiego w Dreźnie [Frauenkirche]. Obecnie jest członkiem honorowym Towarzystwa na rzecz Wspierania (odbudowanego) Kościoła Mariackiego w Dreźnie.

  Niektóre zrealizowane projekty:
  Wybrane sukcesy w konkursach architektonicznych:
  źródło: www.muzeum.gostyn.pl

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ