Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gostyń. Rodzina zastępcza wychowała prawie 60 dzieci. Byli drugą rodziną w Polsce, którzy zdecydowali się na taki krok...

Natalia Kurpisz
Natalia Kurpisz
Państwo Maria Kuczyńska-Karolczak i Kazimierz Karolczak przez 20 lat tworzyli zawodową rodzinę zastępczą pełniącą funkcję pogotowia rodzinnego. Przyszedł czas na podziękowania.

Pod opiekę państwa Karolczak trafiło dokładnie 57 dzieci. Wszystko za sprawą rodziny zastępczej pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego. Pani Maria Kuczyńska-Karolczak była pierwszą rodziną zawodową, która pełniła funkcję pogotowia rodzinnego w powiecie gostyńskim i w Wielkopolsce, a drugą w Polsce.

Ich dzieci rozjechały się po całym świecie – mieszkają m.in. w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Hiszpanii i w różnych stronach Polski. Część z nich już dawno założyła własne rodziny, część właśnie wchodzi w dorosłość, najmłodsze niedawno skończyły rok.

- Do pani Marii i pana Kazimierza trafiło 57 dzieci. Działo się to najczęściej w dramatycznych okolicznościach. Niektóre z dzieci w pogotowiu rodzinnym zostawały krótko, szybko znajdując rodziców adopcyjnych, inne były tam przez kilka lat, czekając na znalezienie nowego domu. Niezależnie od czasu spędzonego w pogotowiu rodzinnym, państwo Karolczak każde dziecko otaczali opieką, wsparciem i miłością. Troszczyli się o każde z nich, zapewniając dostęp do lekarzy, psychologów, terapeutów, przede wszystkim jednak pokazując dzieciom, że są dorośli, którym można zaufać. Leczyli nie tylko ciała, ale też, a może przede wszystkim dusze - wyjaśnia Mirosław Sobkowiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Bez wątpienia opieka nad dziećmi, to ogromny wysiłek i odpowiedzialność. Państwo Karolczak o każdym z podopiecznych potrafią powiedzieć wiele ciepłych słów. Zdjęcia przypominają o wspólnie spędzonym czasie. Z większością mają kontakt do dzisiaj i często uczestniczą w różnego rodzaju imprezach rodzinnych, na których są zapraszani.

- Za lata niestrudzonej pracy, pełnego zaangażowania w los każdego dziecka, które przekraczało próg Waszego domu, pragniemy Wam serdecznie podziękować. Rodzicielstwo zastępcze trudno nazwać pracą, ma ono wiele z misji, by tych najsłabszych, niewinnych otoczyć należytą opieką. I właśnie za ten codzienny trud, poświęcenie, walkę o lepsze życie dla dzieci jesteśmy pełni uznania dla Was. Wasze zaangażowanie niewątpliwie zmieniło los tych dzieci i dzięki Wam dziś wiodą spokojne, bezpieczne życie z kochającymi rodzicami. Za ogromne serce, miłość i szacunek dla swoich podopiecznych składamy na Wasze ręce serdeczne podziękowania, życząc wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zdrowia, radości i w pełni zasłużonej satysfakcji z doskonale wykonanego zadania - tymi słowami Janusz Sikora, wicestarosta Gostyński i dyrektor oraz pracownicy PCPR podziękowali Marii Kuczyńskiej-Karolczak oraz jej mężowi - Kazimierzowi za dwadzieścia lat współpracy.

W powiecie gostyńskim funkcjonuje 55 rodzin zastępczych, które przyjęły 90 dzieci. Działają też trzy placówki opiekuńczo-wychowawcze, w których swój dom ma 38 dzieci.

ZOBACZ TAKŻE

Powiat gostyński. Strażacy mieli sporo do gaszenia. Pożary w...

Gostyń. Bibliobus na trasie, czyli start biblioteki mobilnej...

[g]7825446[/g[

Gostyń. Na tej ulicy powstanie 12 miejsc parkingowych [ZDJĘCIA]

Gmina Pogorzela. Koń uciekł pijanemu właścicielowi i spowodo...

Gmina Krobia. Pożar wiatraka w miejscowości Ciołkowo. Straty...

MARSZAL - to znakomity pływak, chodziarz i biegacz. 

 Kontakt 693448188

Gostyń. Te zwierzęta czekają na nowy dom. Psy z gostyńskiego...

[g[7818980[/g]

Piaski. Remont ul. Kasprzaka w Piaskach. Zobaczcie, co tam s...

Gostyń. Święto Policji 2020 bez uroczystości [ZDJĘCIA i WYKA...

ZASADY KORZYSTANIA Z OBIEKTU KRYTEJ PŁYWALNI „NA FALI” W TRAKCIE EPIDEMII COVID-19:

1. Każdy użytkownik przed wejściem do obiektu zobowiązany jest zapoznać się z zasadami korzystania oraz do obowiązkowej dezynfekcji rąk ( dozowniki z płynem znajdują na terenie obiektu w oznakowanych miejscach).

2. Przy kasie krytej pływalni na wejściu i wyjściu może znajdować się tylko 1 osoba.

3. W kolejkach w trakcie oczekiwania na 
zakup biletu należy zachować wymaganą odległość (oznaczona żółtą taśmą), a w trakcie poruszania się po obiekcie w tym też w wodzie, zachować dystans społeczny wynoszący 2 m.

4. Klienci zobowiązani są wchodzić i wychodzić z przebieralni zgodnie z oznaczeniami: WEJŚCIE - przez kabiny, WYJŚCIE – przez drzwi wyjściowe.

Basen „Na Fali” w Gostyniu. Czy na pływalni boimy się korona...

Powiat gostyński. Wynik meczu zaskoczył obie drużyny? Mecz r...

Gmina Krobia. Auto dachowało, a pasażerka była uwięziona wew...

Gostyński Ośrodek Kultury Hutnik. Warsztaty plastyczne dla d...

Mleczarnia Gostyń. Ciąg dalszy afery mleczarskiej. Kolejnych...

Krajewice. Mieszkańcy tej miejscowości wspólnymi siłami osią...

Powiat gostyński. Świętowali 75-lecie istnienia OSP Gumienic...

Powiat gostyński. Pożar balotów podczas żniw na trasie Wymys...

Gostyń. Gostyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet „Jestem” o...

Gostyń. Zobaczcie efekty remontu nawierzchni ul. Kościelnej [ZDJĘCIA]

Gostyń. Czy klienci targowiska przestrzegają zasad sanitarny...

Park Miejski w Krobi w letniej odsłonie [ZDJĘCIA]


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gostyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto