Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

GOSTYŃ. Woda z kranu, panele fotowoltaiczne, pojemnik na elektroodpady - miasto stara się być ekologiczne

Anna Szklarska-Meller
Anna Szklarska-Meller
GOSTYŃ. Woda z kranu, panele fotowoltaiczne, pojemnik na elektroodpady - miasto stara się być ekologiczne
GOSTYŃ. Woda z kranu, panele fotowoltaiczne, pojemnik na elektroodpady - miasto stara się być ekologiczne UM w Gostyniu
Gostyń stara się być miastem ekologicznym i promować EKOlogiczne zachowania. Namawia więc mieszkańców do picia wody z kranu, czy wyrzucania elektrośmieci do specjalnego pojemnika. Samorząd Gostynia postanowił też zainwestować w panele fotowoltaiczne.

Pojemnik na małe elektrośmieci przy ul. Helsztyńskiego w Gostyniu

W Gostyniu niedaleko ronda im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy ul. Helsztyńskiego stanął pojemnik na elektrośmieci. Można wrzucać do niego odpady, które zagrażają środowisku, czyli zużyte baterie, żarówki, ładowarki do telefonów, płyty CD oraz tonery.

Na pojemniku, który będzie opróżniany przez pracowników Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego znajduje się także informacja kiedy i jak można pozbyć się dużych elektrośmieci. Punkt ich odbioru znajduje się w Goli.

Urząd w Gostyniu promuje picie wody z kranu

Samorząd Gostynia promuje także ideę picia wody z kranu. - Od ponad roku w Urzędzie Miejskim w Gostyniu używamy tylko gostyńskiej kranówki. Podawana jest na sesjach rady miejskiej, a także na oficjalnych spotkaniach w magistracie - informują gostyńscy urzędnicy.

Jak przekonują, woda do mieszkańców Gostynia dostarczana jest z głębinowego ujęcia w lesie i posiada biopierwiastki takie jak wapń i magnez. - Są to cenne minerały dla naszego organizmu. A poza tym picie wody z kranu się po prostu opłaca – przynosi oszczędności w domowym budżecie - dodają.

Panele fotowoltaiczne na świetlicach w gminie Gostyń

Samorząd Gostynia postanowił także zainwestować w panele fotowoltaiczne. Pojawią się one na świetlicach wiejskich w Osowie, Dalabuszkach, Ostrowie i Ziółkowie. Na ten cel udało się uzyskać 85 tysięcy złotych dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W Dalabuszkach i Ostrowie zamontowanych zostanie po 10 paneli, w Osowie 33 panele, a w Ziółkowie 18 paneli. Pierwsza taka instalacja pojawiła się w Gostyniu w tym roku. Panele fotowoltaiczne zostały zamontowane na budynku Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu. Jest ich 61.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gostyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto