Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

GOSTYŃ. "Zasłużony dla powiatu gostyńskiego" - ten zaszczytny tytuł otrzymały trzy kolejne osoby [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Anna Szklarska-Meller
GOSTYŃ. "Zasłużony dla powiatu gostyńskiego" - ten zaszczytny tytuł otrzymały trzy kolejne osoby
GOSTYŃ. "Zasłużony dla powiatu gostyńskiego" - ten zaszczytny tytuł otrzymały trzy kolejne osoby Starostwo Powiatowe w Gostyniu
Tytuł "Zasłużony dla powiatu gostyńskiego" otrzymały podczas ostatniej sesji rady powiatu trzy osoby. Wyróżniono nim dra Grzegorza Wojciechowskiego, Bogusława Janika i Andrzeja Miałkowskiego. Przedstawiamy sylwetki wyróżnionych osób.

- Tytuł „Zasłużony dla powiatu gostyńskiego” jest wyróżnieniem przyznawanym corocznie przez radę powiatu gostyńskiego. Stanowi formę nagrody za całokształt działalności zawodowej i społecznej, jak i za wybitny wkład i współpracę na rzecz powiatu gostyńskiego oraz promowanie go w kraju i poza granicami - wyjaśnia Joanna Jakubiak, rzecznik prasowa starosty.

W tym roku tytuł "Zasłużony dla powiatu gostyńskiego" otrzymały trzy osoby. Doktor Grzegorz Wojciechowski to długoletni nauczyciel historii w szkołach w Poniecu. Zanim rozpoczął karierę nauczycielską, pracował w Archiwum Państwowym w Lesznie. Znany jest z dużego zaangażowania w popularyzację wiedzy historycznej, m.in. wielokrotnie pomagał w organizacji konkursów. Jest członkiem rady programowej „Rocznika Gostyńskiego”, jego specjalność to organizacja powstania wielkopolskiego w powiecie gostyńskim. Jest także jednym z inicjatorów reaktywowania działającego od 1629 roku Bractwa Kurkowego w Poniecu, a także współorganizatorem wycieczek rowerowych. W jego dorobku znajduje się kilkadziesiąt publikacji, których jest autorem, lub współautorem.

Andrzej Miałkowski to mieszkaniec Pudliszek. Przez 18 lat był dyrektorem zakładu w Pudliszkach. To także znany i ceniony regionalista, redaktor, z zamiłowania historyk, społecznik oraz działacz samorządowy. Był członkiem Towarzystwa Kulturalnego w Krobi oraz założycielem i prezesem Stowarzyszenia „Chronimy Zabytki Ziemi Krobskiej”. Przez dwie kadencje działał jako radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Krobi. Od lat jest członkiem zarządu i wiceprezesem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Nie Sami". Od lat stara się przybliżać mieszkańcom powiatu gostyńskiego postać Stanisława Fenrycha, twórcy zakładu w Pudliszkach; napisał jego biografię. Jest również autorem kilkudziesięciu publikacji historycznych.

Bogusław Janik w latach 1998 - 2019 związany był z pałacem w Gębicach i gminą Pępowo. To człowiek o wielu pasjach; regionalista, bibliofil, publicysta, historyk ziemiaństwa, edytor i animator kultury. W latach1998 - 2013 pełnił funkcję dyrektora w Centrum Konferencyjnym „Pałac Gębice”, a następnie jego administratora. Zajmował się
wyszukiwaniem, opracowaniem i publikacją źródeł oraz utworów literackich, przede wszystkim poezji. Organizował wystawy, koncerty i wieczory literackie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gostyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto