Grom Wolsztyn - Obra Kościan 0:2 (ZDJĘCIA,VIDEO)

Roman Rzepa
W III rundzie Pucharu Polski Grom Wolsztyn przegrał na własnym stadionie z Obrą Kościan 0:2 (0:1)

Bardzo słaby mecz w wykonaniu czołówki wielkopolskiej czwartej ligi gr. południowa, zobaczyli wolsztyńscy kibice w środę 28 marca. Grom Wolsztyn w ramach III rundy Pucharu Polski podejmował u siebie Obrę Kościan. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Jednak pozycja w ligowej klasyfikacji zupełnie nie pokrywała się z tym co pokazali na stadionie. Mimo prawie optymalnego składu, gospodarze od początku nie potrafił stworzyć klarownej sytuacji. W 23 minucie błąd miejscowych obrońców, został bezlitośnie wykorzystany przez graczy z Kościana. Andrzej Biniakowski podał do Huberta Sznabla, a ten źle przyjął piłkę, którą natychmiast przejął Szymon Wichtowski i wyszedł sam na sam z wolsztyńskim bramkarzem.

Wszyscy liczyli, że druga odsłona przyniesie zupełnie inny obraz gry miejscowych, tym bardziej że nie grali już pod wiatr. Niestety było jeszcze gorzej, za to goście pokazali grę zespołową, lepszą technicznie. Już w 51 minucie Obra Kościan zwiększyła prowadzenie. Bramka wpadła po wrzutce. Piłkę przejął również Sz. Wichtowski, który minął dwóch obrońców i umieścił po raz drugi piłkę w siatce. Gromowcy obudzili się na 15 minut przed końcem. Prosto w ręce z trzech metrów trafił K. Piosik, następnie Paweł Dulat, dobiegając z prawej strony chciał dośrodkować na pole karne ale piłka otarła się o górną część poprzeczki. W końcowych minutach blisko zdobycia honorowej bramki był kapitan Gromu Przemysła Śpiączka.

Słowa otuchy od kibiców

Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje gra Sławomira Pukackiego i wspomnianego Pawła Dulata. Obaj działali na prawym skrzydle.
Niestety dla Gromu bilans spotkań z Obrą Kościan wynosi 1 do 3. W barażach, lidze jesienią i w pucharach wygrywał Kościan a Grom tylko w raz w meczach o wejście do IV ligi. Jest okazja na poprawę tej statystyki już w sobotę 31 marca. Grom jedzie na ligowy mecz do Kościana. Początek spotkania już o godz. 14

Organizowany jest też transport na mecz. Zgłoszenia do czwartku, koszt około 13-15zl. Wyjazd 12:30 (parking Stokrotka) kontakt: gg 855991, tel. 669 72 5060