Kania Gostyń w pogoni za Koroną Piaski. Ciekawie będzie do końca...

Andrzej Bartkowiak
FB Kania Gostyń
Czy Korona Piaski utrzyma przewagę i awansuje do IV ligi? Zaległa 20 seria spotkań w piłkarskiej V lidze przyniosła potknięcie lidera. Korona podzieliła się bowiem punktami z dobrze poczynającym sobie Promieniem Krzywiń.

Korona rozpoczęła ten mecz zgodnie z planem, bo od bramki w 10 minucie Słomy. Jednak w 38 minucie był już remis, po trafieniu Macieja Bossego. Ten sam piłkarz w 74 minucie wyprowadził gości na prowadzenie. Promień zawiesił wysoko poprzeczkę liderowi, który był w dużych opałach. W 78 minucie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy doprowadzili do stanu 2:2. Na listę strzelców wpisał się Cubal. Wynik nie uległ już zmianie i strata punktów lidera rozgrywek stała się faktem.
Sytuację tę wykorzystała Kania Gostyń, która w meczu kolejki podejmowała trzecią w tabeli jedenastkę Lipna Stęszew. Gospodarze zagrali bardzo uważnie w defensywie. Potrafili też zadać jeden i jak się okazało decydujący cios, który wystarczył do zgarnięcia 3 punktów. Bramkę na miarę wygranej zapewnił Kani – Piotr Maćkowski. Trzy punkty sprawiły, że Kania, która jest druga w tabeli ma już tylko 4 punkty mniej od Korony i w dodatku jedno spotkanie rozegrane mniej. Walka o pierwsze miejsce nabiera rumieńców. Z drugiej strony do rozegrania pozostało jeszcze wiele kolejek. Szans na wygranie ligi, pomimo porażki nie traci też wspomniany zespół ze Stęszewa. W kolejnych meczach lider z Piasków pojedzie do Chorzemina, a Kania podejmie w sobotę o 17.00 - Wiarę Lecha Poznań.

Kiepsko w dalszym ciągu wiedzie się Pogoni Śmigiel, która zamyka ligową tabelę z dorobkiem zaledwie 8 punktów. Tylko jakiś cud uratuje ten zespół od degradacji. Pogoń uległa PKS Racot 1:4. Racocianie też walczą o ligowy byt, podobnie zresztą jak Piast Poniec, który w meczu w dolnych rejonach tabeli przegrał w Buku z Patrią 2:1.
Dorobku punktowego nie udało się też powiększyć Rawii Walbet Rawicz, która uległa na wyjeździe czwartej w tabeli Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań 1:0.