Korona Piaski jak po swoje. Kania równie skuteczna na wyjeździe

Andrzej Bartkowiak
Nic i nikt póki co nie jest w stanie zatrzymać piłkarzy Korony Piaski. Lider V ligi wielkopolskiej, grupa 2 znów pewnie wygrał i znów w ataku błysnął Jakub Nowak, strzelając trzy bramki.

Korona tym razem zagrała w derbach ziemi gostyńskiej w Poniecu. Beniaminek rozgrywek nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Goście objęli prowadzenie już w 9 minucie po bramce Cubala. Potem dał o sobie znać wspomniany Nowak, który trafiał w 18, 25 i 81 minucie spotkania. Korona wygrała pewnie i wysoko 4:0.
Takim samym wynikiem zakończył się mecz Kani Gostyń, która gościła w Buku. Można powiedzieć – nareszcie, bo wcześniej tej skuteczności brakowało. Na listę strzelców wpisali się: Olejniczak, Maćkowski oraz Łapawa. Czwarte trafienie było samobójcze.

W I połowie zagraliśmy szybko, z pomysłem i stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Część z nich wykorzystaliśmy. Po zmianie stron Patria próbowała, ale umiejętnie rozbijaliśmy ich ataki – powiedział Grzegorz Wosiak, trener Kani.

Z podniesioną głową schodzili z murawy także piłkarze Rawii Walbet Rawicz, pokonując Wiarę Lecha Poznań 4:1. Do przerwy był remis 1:1. Bramkę zdobył wtedy Michał Skrzypczak. Ten remis utrzymywał się do 88 minuty! Wtedy rozpoczęło się strzelanie gospodarzy. Orłowski, Molka i Edwin Marchewka dali ostatecznie efektowne zwycięstwo, na które długo się nie zanosiło.
Inne zespoły z okręgu miały mniej szczęścia. Punkt wywalczyła Pogoń Śmigiel. Przegrywały: PKS Racot, Promień Krzywiń, a w grupie 3 – Agro-Tom Lew Pogorzela.

Wyniki, grupa 2: Piast Poniec – Korona Piaski 0:4, Patria Buk – Kania Gostyń 0:4, Rawia Walbet Rawicz – Wiara Lecha Poznań 4:1, Pogoń Śmigiel – Orkan Chorzemin 2:2, Promień Krzywiń – Stella Luboń 1:2, PKS Racot – Grom Wolsztyn 0:1, grupa 3: Piast Czekanów - Lew Pogorzela 3:1.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0