Korona Piaski. Lider gromi. Kolejny zawód w Gostyniu. Tym razem w derbach

Andrzej Bartkowiak
Piłkarze Korony Piaski walczą o spokojną zimę. Za nami tylko sześć kolejek V ligi, grupa 2, a lider ma już nad drugim zespołem pięć punktów przewagi. Mecz Korony Piaski z PKS Racot rozpoczął się jednak sensacyjnie.

Rywal zaskoczył Koronę w 19 minucie trafieniem Miłosza Grzelaka. Gospodarze nie mogli długo znaleźć drogi do bramki Racocian, ale sami sobie byli temu winni.

Graliśmy w pierwszych 45 minutach ospale. Rywal dobrze się ustawiał, przesuwał i były problemy – wyznał Michał Roszak, trener Korony Piaski.

Korona jednak jeszcze do przerwy wyrównała. W 37 minucie trafił Piotr Sarbinowski. Po przerwie worek z bramkami się już rozwiązał. Cztery trafienia zanotował Jakub Nowak, a jedną bramkę dorzucił Łukasz Fabich i skończyło się pogromem (6:1).
Zawodzi Kania Gostyń. W derbach powiatu gospodarze zremisowali z Piastem Poniec 1:1. Ciekawostką był fakt, że oba gole w spotkaniu wpadły po strzałach samobójczych.

W pozostałych spotkaniach grupy B w V lidze padły następujące rozstrzygnięcia: Grom Plewiska – Promień Krzywiń 1:0, Sokół Pniewy – Rawia Rawicz 0:0, Wiara Lecha Poznań – Pogoń Śmigiel 1:0, AP Reissa Poznań – Lipno Stęszew 1:2, Stella Luboń – Przemysław Poznań 1:1, Grom Wolsztyn – Płomień Przyprostynia 2:2, Orkan Chorzemin – Patria Buk 8:0.

W grupie 3 nie wiedzie się zespołowi Lwa Pogorzela, który poniósł już piątą porażkę w sezonie, ulegając Stali Pleszew 1:2. Bramkę na 1:1 zdobył w 76 minucie Jakub Mierzwicki. Lew zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z jednym zwycięstwem.