Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niezwykłe warsztaty w Śremie. Uczestnicy będą zapoznawać się z tajnikami tworzenia gier edukacyjno-turystycznych

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
zdjęcie ilustracyjne - Katarzyna Baksalary/archiwum PPG
Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach tworzenia gier edukacyjno-turystycznych, czyli questów. Uczestnicy tego wydarzenia poznają tajniki tworzenia wspomnianych gier, o których opowie Monika Bulińska.

O tworzeniu gier terenowych podczas warsztatów w Śremie

Warsztaty będą podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Prowadząca, Monika Bilińska zapozna uczestników z historią powstawania bezobsługowych gier edukacyjnych, zasad ich tworzenia, analizy miejsca, układania trasy, zagadek edukacyjnych, ruchu i zagadek oraz przygotowywania skrzyni ze skarbem czy promocji questów.

Osoby chętne będą miały możliwość kontynuowanie współpracy z Unią Gospodarczą Regionu Śremskiego przy opracowywaniu questów dotyczących parków miejskich w Śremie i w tworzeniu questów w miejscach, które wskażą sami uczestnicy warsztatów.

Questy aktywizują lokalną społeczność nie tylko w Śremie

Wydarzenie jest adresowane do miłośników kultury i historii regionalnej z Wielkopolskiej, którzy chcą zgłębić wiedzę i metody tworzenia questów. Jak czytamy w ogłoszeniu organizatora od uczestników wymagana jest otwartość na poznawanie ludzi, otoczenia i tematu spotkania.

Quest to bezobsługowa edukacyjna gra terenowa, która polega na szukaniu skarbów. Jej odbiorcami mogą być dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy, w zasadzie każdy, kto umie czytać. Jej wierszowana fabuła składa się z rymowanych wskazówek edukacyjnych, ruchu i zagadek. Wskazówki ruchu prowadzą uczestnika do ukrytego skarbu. Grę można realizować w dowolnej porze dnia i roku. Z uwagi na brak dodatkowego oznakowania trasy questu, są one stosunkowo łatwe i tanie w utrzymaniu. Największą zaletą questów jest aktywizacja społeczności lokalnej do poznania i promocji lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego

- poinformowała Monika Bulińska, prezes Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego.

Warsztaty gier edukacyjno-turystycznych w Śremie- szczegóły

[*]Termin: 18 kwietnia 2023 r.
[*]Godziny: 16.00-18.00
[*]Miejsce: Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie, ul. Grunwaldzka 10, 63-100 Śrem
[*]Trener: Monika Bulińska
[*]Organizator i zapisy: Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, 63-100 Śrem, ul. Okulickiego 3, tel. 61 28 32 704, [email protected] lub poprzez formularz on-line.

Zapisy do dnia 17 kwietnia 2023 r. Ilość miejsc ograniczona – 15 osób!

Partnerami warsztatów są: Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie, Klub Relax, Klub Senior+ przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Śremie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, Spółdzielczy Bank Ludowy im. Ks. P. Wawrzyniaka, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Warsztaty są realizowane w ramach zadania publicznego „#Zielonomi w Śremie”. Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto