Przegląd tygodnia w Gostyniu, najważniejsze wydarzenia od 3.05 do 9.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.05 do 9.05.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.05 do 9.05.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gostynia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.05 a 9.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Które miasto w naszym regionie jest najstarsze, a które najmłodsze? Zebraliśmy dla Was różne ciekawostki na ten temat [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia Gostyń od 3.05 do 9.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Które miasto w naszym regionie jest najstarsze, a które najmłodsze? Zebraliśmy dla Was różne ciekawostki na ten temat [ZDJĘCIA]

Wąsosz jest starszy od Warszawy. Osieczna i Rydzyna były miastami odpowiednio niemal dwieście i sto lat wcześniej niż Leszno. Historia potrafi zaskakiwać. Postanowiliśmy przyjrzeć się miastom naszego regionu uwzględniając ich wiek. Która miejscowość jest najstarsza, a która najmłodsza?

📢 Czego nie wiemy o koronawirusie? Najważniejsze pytania ciągle pozostające bez odpowiedzi

Pandemia koronawirusa zaczęła się na początku 2020 r. Minęło już prawie pół roku, ale ciągle niewiele wiemy o SARS-CoV-2. Mnóstwo pytań pozostaje bez odpowiedzi. Naukowcy z całego świata skupiają swoje wysiłki na analizie dostępnych danych, niestety, na razie skutek tych starań jest raczej mizerny. Nadzieje przy wielu odkryciach okazały się płonne – raz po raz odrzucane są z terapii Covid-19 leki, które początkowo ogłaszane były jako przełomowe. Na szczęście modele matematyczne wskazują, że epidemia traci na sile.

📢 Galerie handlowe znów otwarte, wyborów 10 maja nie będzie. Zobacz, co ważnego wydarzyło się w Polsce i na świecie w ostatnim tygodniu

Przygotowaliśmy przegląd najistotniejszych informacji z kraju i ze świata, które wydarzyły się w ostatnim tygodniu. To był pierwszy tydzień drugiego etapu odmrażania gospodarki. Otwarte zostały galerie handlowe. Gorąco było również w polityce. Porozumienie Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina doprowadziło do tego, że wybory prezydenckie 10 maja się nie odbędą.

Tygodniowa prasówka 3.05-9.05.2020 Gostyń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gostyniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gostyń i powiat. Gdzie leczyć się w czasie epidemii? [WYKAZ PLACÓWEK specjalistycznej pomocy ambulatoryjnej]

Po ostatnim artykule dot. sytuacji medycznej w Gostyniu i powiecie gostyńskim otrzymaliśmy od Was sporo zapytań o specjalistyczną pomoc ambulatoryjną. Dlatego poniżej zawarliśmy szczegółowe informacje na temat tego, gdzie można skorzystać z pomocy medycznej w czasie epidemii koronawirusa.

📢 Gostyń. Podejrzani o kradzieże aut trafili za kraty [WIDEO, ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze z Gostynia i Pleszewa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów marki Citroen. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

📢 Grand Press Photo 2020! Zobacz nominowane zdjęcia w polskim konkursie fotografii prasowej. Mamy nominacje w kategorii ludzie!

Jury XVI edycji Grand Press Photo nominowało do finału konkursu 266 zdjęć 61 autorów. Wśród nich fotoreporterzy na co dzień pracujący w naszych gazetach, należących do Polska Press Grupy - nominowana jest Karolina Misztal z "Dziennika Bałtyckiego" za zdjęcie z obchodów 39. rocznicy podpisania gdańskich porozumień sierpniowych oraz Łukasz Gdak z "Głosu Wielkopolskiego" za zdjęcie z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości wręczenia medali za organizację obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Ich zdjęcia prezentujemy na początku galerii.
W tegorocznej edycji GPP w jury zasiadają: Pieter Ten Hoopen, Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz. 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland zostały przez nich nominowane do finału konkursu GPP.
Na nominowane prace po raz pierwszy mogą głosować widzowie - autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma Nagrodę Internautów.
Zwycięzców poznamy 13 maja.

Zobacz galerię nominowanych zdjęć!

📢 KLUB HEAVEN LESZNO. Imprezy online to nowy trend. Transmisja na żywo na naszym Facebook'u

Niestety z powodu epidemii koronawirusa w dalszym ciągu obiekty rozrywkowe są zamknięte. Dlatego zapraszamy na wirtualne imprezy! Dowiedz się więcej.

📢 Poniec. Choć można chodzić na spacer do parków i lasów, to tłumów nie ma [ZDJĘCIA]

Postanowiliśmy sprawdzić czy mieszkańcy Ponieca korzystają z parku w dobie epidemii koronawirusa. Zobaczcie galerię zdjęć!

📢 To milowy krok! Naukowcy wdrożyli nowy test na koronawirusa. Dowiemy się, kto jest odporny na chorobę

Naukowcy z Centrum Zaawansowanych Technologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod przewodnictwem prof. UAM dra hab. inż. Jakuba Rybki wdrożyli pierwszy test immunologiczny na COVID-19 w Polsce. Dzięki niemu będziemy wiedzieć, kto przeszedł COVID-19, a kto ma przeciwciała. To milowy krok w walce z wirusem.

📢 Obawiasz się zwolnienia? Te sygnały świadczą, że masz rację

Choć wydaje nam się, że jesteśmy wzorowymi pracownikami i żadne zwolnienia nam nie groźne, rzeczywistość może okazać się inna. W dzisiejszych czasach żaden pracownik nie może być pewien swojego etatu. Redukcja zatrudnienia, słabe wyniki finansowe, konieczna restrukturyzacja - powodów do zwolnienia może być wiele. Jeśli przełożony unika rozmowy z nami lub do firmy niespodziewanie przychodzi nowy pracownik na podobne stanowisko, to mogą być znaki, że szef będzie chciał nas zwolnić.

📢 Zakazy dla kobiet na świecie: te absurdy ograniczają ludzką wolność. Są też dowodem na olbrzymie nierówności płciowe

Dysproporcje w wynagrodzeniach, zabójstwa honorowe, molestowanie seksualne, przemoc, ograniczenia praw i swobód - ze wszystkim tym każdego dnia borykają się kobiety na całym świecie. W wielu krajach pozwala na to prawo. Jakie najbardziej absurdalne zakazy dotykają płeć żeńską? Ciężko uwierzyć, że mówimy tu o XXI wieku.

📢 Gostyń i powiat. Tu znajdziesz pracę! Kto zatrudnia w czasie epidemii koronawirusa? [LISTA]

Ze względu na pandemię koronawirusa wiele osób z dnia na dzień straciło pracę lub mają zredukowane etaty. Wciąż obserwujemy spowolnienie gospodarcze i wzrost bezrobocia. Są jednak branże, w których poszukiwani są pracownicy. Kto w tych trudnych czasach może liczyć na zatrudnienie? W galerii zdjęć znajdziecie propozycje Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu. Kogo szukają pracodawcy?

📢 Koronawirus. Boiska sportowe w Gostyniu są ponownie dostępne [ZASADY KORZYSTANIA]

W drugiej fazie "odmrażania" gospodarki otwarte zostały boiska sportowe. Zapoznaj się ze szczegółami i sprawdź na jakich zasadach możesz korzystać z gostyńskich i powiatowych obiektów sportowych.

📢 Gostyń. Tak wygląda miasto w drugiej fazie "odmrażania" gospodarki [ZDJĘCIA]

Od poniedziałku 4 maja 2020 roku wkroczyliśmy w drugi etap "odmrażania" gospodarki. W tym dniu otwarte zostały m.in. galerie handlowe, hotele, muzea i biblioteki. Postanowiliśmy zobaczyć, jak handel wygląda na gostyńskich ulicach. Zobaczcie galerię zdjęć!

📢 Powiat gostyński. Przedszkolaki przyłączyły się do międzynarodowej akcji „zostań w domu – będzie dobrze” [ZDJĘCIA]

Przedszkole Samorządowe w Poniecu włączyło się do międzynarodowej akcji „zostań w domu – będzie dobrze”. Akcja została zapoczątkowanej we Włoszech. Celem jest to, aby dzieci malowały tęcze na kartkach lub jeśli rodzice pozwolą, bezpośrednio na oknie. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Rośliny, które odstraszają komary. Rabata, że komar nie siada. Posadź te rośliny, a odstraszysz komary

Muchy i komary to najmniej przyjemny aspekt ciepłych dni. Zanim przejdziemy do eksterminacji, spróbujmy je odstraszyć. Może na początek estetycznie: kwiatem? Polecamy ładne i pożyteczne rośliny, których komary i muchy nie znoszą.

📢 Gostyń. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym! Raport z sanepidu 6 maja 2020

Prezentujemy aktualny raport nt. sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu gostyńskiego, dotyczącej zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2, na podstawie danych Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gostyniu, na dzień 6 maja 2020 roku.

📢 Kasztany kwitną, a ławki puste. Jak kiedyś wyglądały egzaminy dojrzałości w Polsce? Matura na starych fotografiach

Polscy maturzyści zdają egzamin dojrzałości od XIX wieku. W 2020 roku pierwszy raz od wielu lat matury nie odbędą się wraz z zakwitnięciem kasztanowców. Ze względu na bezpieczeństwo maturzystów i osób odpowiedzialnych za przygotowanie egzaminów podczas pandemii COVID-19, rząd zapowiedział zmianę terminu. Sale, w których miały odbywać się egzaminy, są dziś puste. Jak wyglądały 100 lat temu?

📢 Gostyń. Tak kończy się szybka jazda... Poniósł konsekwencje

W miejscowości Kuczyna w gminie Krobia, gostyńscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 21-letniemu mężczyźnie, który pędził 120 km/h. Ukarano go mandatem i 10 punktami karnymi.

📢 Skuteczne środki do sprzątania, które znajdziesz w domu

Sprzątanie domu przy wykorzystaniu środków, które przeważnie mamy pod ręką jest tanie, ekologiczne i skuteczne. Produkty takie jak: soda, ocet, sól, kuchenna, kwasek cytrynowy, itp. pozwalają utrzymać dom w idealnej czystości. Poniżej prezentujemy 7 super skutecznych domowych środków do sprzątania i podpowiadamy, co można nimi wyczyścić.

E-hulajnogi- nowe przepisy, koniec samowolki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3