Siódma edycja leśno-błotnego ekstremalnego crossu leśnych diabłów [ZDJĘCIA]

Natalia Kurpisz
82 zawodników wystartowało w 7 Leśno-Błotnym Ekstremalnym Crossie Leśnych Diabłów – Brzednia 2019. Blisko dziesięciokilometrowa trasa okazała się ekstremalnym wyzwaniem. Jednak w regulaminowym czasie trzech godzin bieg ukończyło 81 biegaczy. Zwycięzcą okazał się Krzysztof Polaszyk z Borku Wlkp. Wśród kobiet najszybsza była Ewa Roszak z Pępowa.

Bieg przełajowy przez leśne dukta, rowy, kanały, błota i bagna oraz piaszczyste odcinki trasy.

– Nie będzie to trasa łatwa i przyjemna, należy nastawić się na maksymalny wysiłek. Jest wiele bardzo, bardzo stromych podbiegów, wspinaczka na linach, elementy „małpiego gaju”, specjalne przeszkody, przeczołgiwanie się przez rowy, pod ustawionymi przeszkodami i przez podziemny tunel, pokonywanie głębokich dołów, na dnie których czekają lepkie błota… Ale jej ukończenie w limicie czasu sprawi uczestnikom niesamowitą frajdę. Po drodze na biegaczy będą czekały ekstremalne wyzwania. Dla zahartowanych uczestników z pewnością niecodzienną atrakcją będą fragmenty trasy z przeprawą przez mokry teren bagienny z grząskimi błotami – zapowiadali przed startem twórcy trasy , przedstawiciele organizatora crossu: Ośrodka Szkolenia Sportowego FORREST Brzednia.

Mimo wielu utrudnień i ekstremalnych przeszkód wszyscy startujący ukończyli bieg. Zwycięzca pokonał trasę w czasie 1 godziny i trzydziestu jeden minut. Ostatnia zawodniczka przekroczyła linię mety półtorej godziny po zwycięzcy.

Ostatecznie zwyciężył Krzystof Polaszyk (1:31:00), drugie miejsce zajął Sebastian Pawłowski (1:31:26), a trzeci był Marek Weber (1:31:57). W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Ewa Roszak (1:41:02), druga była Agnieszka Abrahamczyk (1:53:03), a trzecia Alla Zelentsova (2:00:25).

Organizatorzy wyróżnili też Bronisława Świątka – najstarszego biegacza (59 l.) oraz najmłodszą uczestniczkę 13-letnią Zofię Ratajczak. Zawodnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe.

Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Szkolenia Sportowego FORREST Brzednia. Bieg zabezpieczali: ratownik medyczny Anna Gruszczyńska oraz strażacy i ratownicy z drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej w Dolsku i Małachowie. W organizację crossu i sprawne jego przeprowadzenie włączyły się wolontariuszki i wolontariusze z Gostynia oraz Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – fundatorzy upominków.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe