Tygodniowy przegląd prasy (Gostyń, 22.03-28.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Gostynia

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Gostynia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Gostynia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gostynia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pogoda na dzisiaj (niedziela, 29.03) w Gostyniu. Sprawdź, jaka ma być temperatura”?

Przegląd tygodnia Gostyń od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pogoda na dzisiaj (niedziela, 29.03) w Gostyniu. Sprawdź, jaka ma być temperatura

Pogoda dla Gostynia na niedzielę zapowiada temperatury od -4°C do 7°C. Jeśli twoje plany zależą od pogody w niedzielę w Gostyniu, sprawdź, jakie warunki szykują się dzisiaj na dworze. Według meteorologów słupki rtęci w Gostyniu mogą pokazać dzisiaj do 7°C, ale musisz pamiętać, że przewidywana temperatura w ciągu dnia dotyczy najcieplejszego momentu dnia w cieniu. Sprawdź aktualną prognozę pogody na dzisiaj (niedziela, 29.03) i upewnij się, w co najlepiej się ubrać.

📢 Pogoda dla Gostynia na dzisiaj. Prognoza pogody na niedzielę, 29.03. Jaka będzie temperatura?

Prognoza pogody dla Gostynia na dzisiaj to pierwsza rzecz, jaką powinieneś sprawdzić zawsze przed wyjściem z domu. Jaka będzie dzisiaj temperatura w Gostyniu? Ile stopni Celsjusza możemy się spodziewać? Zobacz, jak prezentuje się prognoza pogody na dzisiaj (niedziela, 29.03) i ubierz się odpowiednio do warunków na zewnątrz.

📢 Więźniowie piszą po ścianach! Zobacz zdjęcia z opuszczonego aresztu w woj. śląskim

Spędzali w zamknięciu często długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "malowidła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Gostyń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gostyniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gostyń. Zmiany w komunikacji miejskiej i podmiejskiej [ROZPISKA]

W związku z zagrożeniem koronawirusem wprowadzono kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Które linie zostały wycofane?

📢 Logotypy światowych marek w odpowiedzi na koronawirusa. Jak się zmieniły?

Temat koronawirusa jest obecnie eksploatowany na każdym polu, często zyskując lifestyle'owy, a nawet marketingowy kontekst. Światowe marki coraz chętniej przyłączają się do akcji promowania tzw. "social distancingu" - społecznej izolacji, zmieniając nawet swoje własne logotypy. Wspieranie zachowywania właściwej odległości między ludźmi znalazło swoje odzwierciedlenie w logo koncernów samochodowych takich jak Audi czy Volkswagen. Temat cieszy się zainteresowaniem także wśród grafików. Jak wyglądają nowe, pandemiczne logotypy?

📢 Koronawirus w Polsce. Czy można jeździć na rowerze? Co oznacza zakaz wychodzenia z domu? Można spacerować lub biegać? 27.03.2020

Koronawirus w Polsce niepokoi coraz bardziej. Czy można jeździć na rowerze po nowych ograniczeniach w poruszaniu się po Polsce? Rząd Mateusza Morawieckiego zmienia zasady przemieszczania się po kraju. Czy można wyjść na spacer, kiedy wzrasta liczba zakażeń SARS-CoV-2 i rośnie liczba zgonów spowodowanych COVID-19? Co oznacza zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnego powodu? Czy można biegać? Odpowiadamy na pytanie, kiedy można wyjść z domu!

📢 Gostyń. Nowoczesny sprzęt dotarł do nowej części szpitala. Samorządy przekazały ponad pół miniona [ZDJĘCIA]

W nowej części szpitala instalowany jest nowoczesny sprzęt ratujący życie. Zakupione zostały m.in. respiratory, kardiomonitory wraz z centralą monitorującą oraz urządzenie do pomiaru rzutu serca i ssaki próżniowe. Wciąż można wspierać i przekazywać pomoc finansową dla szpitala.

📢 #zarażamydobrem Przyłbice w Koronie, podziękowania dla sprzedawców i przelew krwi. Najciekawsze akcje [przegląd NaM]

Szyją maseczki, produkują przyłbice ochronne dla szpitali, dowożą jedzenie dla seniorów, dziękują lekarzom, ratownikom medycznym i sprzedawcom. Cały kraj walczy z koronawirusem, ale w tym boju potrafimy się pięknie zjednoczyć, by pomóc innym. W cyklu #zarażamydobrem pokazujemy najciekawsze akcje, o których piszą m.in. dziennikarze portali naszemiasto.pl.

📢 Powiat gostyński. Kolejny w tym sezonie grzewczym pożar sadzy w kominie [ZDJĘCIA]

W czwartek 26 marca 2020 roku w godzinach wieczornych w miejscowości Rębowo zapaliła się sadza zebrana w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym. Na miejsce wezwani zostali strażacy. Poznaj szczegóły.

📢 Gostyń. We wszystkich sąsiednich powiatach przypadki zakażenia koronawirusem zostały już potwierdzone...

Z dnia na dzień wzrasta liczba osób poddanych kwarantannie domowej i objętych nadzorem epidemiologicznym. Dane z piątku, 27 marca 2020 roku. Nie zmieniła się sytuacja dotycząca liczby osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem - nadal wynosi 0. Szczegóły poniżej.

📢 Ceny mieszkań polecą na łeb na szyję? Rynek nieruchomości wyhamowuje przez koronawirusa w Polsce. Czego możemy się spodziewać?

Ceny mieszkań jeszcze kilka miesięcy temu biły rekordy. Rynek nieruchomości wydawał się nie do ruszenia. A jednak – pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zatrząsła nim w posadach. Ceny mieszkań zaczną spadać - tak twierdzą eksperci przywoływani przez Businessinsidera. Popyt wyhamował, coraz mniej klientów chce kupić lub wynająć nieruchomość. Kryzys na rynku nieruchomości oznacza spory problem dla wielu sektorów. Notariusze i banki co najmniej zwolnią obroty.

📢 Huawei prezentuje serię P40 – smartfony z niespotykanymi możliwościami fotograficznymi

Smartfony z innowacyjnym aparatem fotograficznym Ultra Vision Leica o rozdzielczości 50 MP i rekordowej wielkości sensora na poziomie 1/1,28”, który rejestruje więcej światła niż konkurencyjne urządzenia – to najnowsza propozycja od Huawei. Flagowe modele z serii Huawei P40, wspierane przez procesor Kirin 990 5G, najpotężniejszy procesor autorstwa Huawei, oraz algorytmy sztucznej inteligencji, umożliwiają wykonanie zdjęć o niespotykanej dotąd liczbie detali. Nowe telefony biją też rekordy w zakresie zoomu – model P40 Pro oferuje 50-krotny zoom cyfrowy, a model P40 Pro+ nawet 100-krotny.

📢 Koronawirus a zapalenie spojówek. To kolejny objaw zakażenia

Wśród objawów koronawirusa najczęściej pojawiają się gorączka, suchy kaszel, czy duszności, a także ból mięśni i stawów, czy ból głowy. Jak się jednak okazuje także zapalenie spojówek i czerwone oczy mogą świadczyć o zakażeniu koronawirusem, a objaw ten został również uwzględniony w raporcie WHO. Jakie jest stanowisko Światowej Organizacji zdrowia na ten temat?

📢 Gostyń. Bezdomny z Gostynia uciekł ze szpitala zakaźnego. Miał podejrzenie koronawirusa

W nocy z 24 na 25 marca 2020 roku z Gostynia do szpitala zakaźnego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej przewieziono bezdomnego mężczyznę. Miał on objawy, które mogły świadczyć, że jest on zakażony koronawirusem.

📢 Miasta-widma w widmie pandemii: tak opustoszały miejsca zawsze pełne turystów

Pandemia koronawirusa dotknęła całego świata - od Wuhan aż po Nowy Jork. Najskuteczniejszą bronią w walce z zarazą jest izolacja. Ograniczenia w przemieszczaniu się wprowadzają kolejne Państwa: Włochy, Polska, Francja, Niemcy czy Wielka Brytania. Tam, gdzie podobne obostrzenia jeszcze nie obowiązują, ludzie sami decydują się na pozostanie w mieszkaniach. Efekt jest niespotykany - najbardziej gwarne, zawsze pełne turystów miejsca, świecą dziś pustkami. Pewne lokalizacje zostały dodatkowo ogrodzone barierkami, jak Plac Św. Piotra razem z Bazyliką Watykańską. Jak to wygląda? Zobaczcie sami. Użyjcie suwaka by porównać zdjęcia sprzed pandemii ze zrobionymi obecnie.

📢 Gostyń. Wiosna 2020 - w mieście robi się coraz piękniej [ZDJĘCIA]

Od kilku dni mamy już astronomiczną oraz kalendarzową wiosnę. Także w Gostyniu można poczuć wiosenne klimaty. Choć słoneczne dni zachęcają do wyjścia na spacer, to lepiej je ograniczyć i w obecnej sytuacji pozostać w domu. Dlatego zajrzyjcie do naszej galerii, w której znajdziecie wiosenny Gostyń.

📢 10 zasad, które pomogą ci znieść natłok informacji o koronawirusie

Przez epidemię koronawirusa mamy do czynienia z dużą dezinformacją w mediach. 24 marca Polskę obiegł news o całkowitym zakazie spacerowania, biegania i jazdy na rowerze. Później okazało się, że komunikat rządu został źle zinterpretowany. Zapytaliśmy Iwonę Firmanty, psycholożkę, trenerkę, coacha i właścicielkę firmy Human Skills, jak sobie radzić z taką dezinformacją.

📢 Zmieniamy Wielkopolskę. Świetlica w Miłosławicach jest już gotowa ZDJĘCIA

Zakończyła się budowa świetlicy wiejskiej w Miłosławicach pod Mieściskiem. Koszt inwestycji to 300 tys. złotych, w tym unijne wsparcie - 170 tys. zł.

📢 Koronawirus w Wielkopolsce: Kolejne siedem osób zakażonych w województwie. W całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem zbliża się do 1000

Około godz. 13.30 w środę, 25 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach osób, u których testy laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa. W całej Polsce przybyło ich w tym momencie 31, a w Wielkopolsce - siedem. To czterech mężczyzn i trzy kobiety. W związku z tym liczba zakażonych w regionie wzrasta do 55. Dwie osoby zmarły.

📢 Gostyń. Podejmij wyzwanie, przyłącz się do akcji i przyślij nam swoje zdjęcie z dzieciństwa

Od kilkunastu dni na portalu Facebook można natrafić na zdjęcia z dzieciństwa, które są chętnie wstawiane przez osoby podejmujące wyzwanie #przyjmijwyzwanie, czyli piękni i młodzi Na czym polega akcja?

E-hulajnogi- nowe przepisy, koniec samowolki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3