Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu kolskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu kolskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu kolskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KROPIDŁOWSKI Robert: pozycja 1 : 5,03% (2 643 głosów)
- PIORUN Radomir Tomasz: pozycja 2 : 5,03% (2 643 głosów)
- CHOJNACKA Agnieszka: pozycja 3 : 5,03% (2 643 głosów)
- STĘPIŃSKI Jan: pozycja 4 : 5,03% (2 643 głosów)
- GÓRNIK Dorota: pozycja 5 : 5,03% (2 643 głosów)
- MURAWIEC Anna Teresa: pozycja 6 : 5,03% (2 643 głosów)
- ŻURAWSKI Jan: pozycja 7 : 5,03% (2 643 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MAREK Czesław: pozycja 1 : 2,58% (1 358 głosów)
- CZERNIEJEWSKI Robert Jacek: pozycja 2 : 2,58% (1 358 głosów)
- GAJDA Olga: pozycja 3 : 2,58% (1 358 głosów)
- DZIEDZICZAK Agata: pozycja 4 : 2,58% (1 358 głosów)
- SZTUBECKI Łukasz: pozycja 5 : 2,58% (1 358 głosów)
- MAZUREK Jolanta Teresa: pozycja 6 : 2,58% (1 358 głosów)
- KOLIGOT Waldemar Maciej: pozycja 7 : 2,58% (1 358 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WIECZOREK Dorota: pozycja 1 : 3,93% (2 063 głosów)
- KAROLAK Ryszard Edmund: pozycja 2 : 3,93% (2 063 głosów)
- WAPIŃSKA Alicja Barbara: pozycja 3 : 3,93% (2 063 głosów)
- PIETRZAK Waldemar: pozycja 4 : 3,93% (2 063 głosów)
- SZCZEPANIAK Barbara: pozycja 5 : 3,93% (2 063 głosów)
- JABŁOŃSKI Wojciech Jerzy: pozycja 6 : 3,93% (2 063 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOLSKA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- BRZEZIŃSKI Lech: pozycja 1 : 3,31% (1 737 głosów)
- ADAMEK Izabela Agnieszka: pozycja 2 : 3,31% (1 737 głosów)
- KLAPCZYŃSKA Dorota: pozycja 3 : 3,31% (1 737 głosów)
- KOSTRZEWA Monika Elżbieta: pozycja 4 : 3,31% (1 737 głosów)
- MIKUSIK Tomasz: pozycja 5 : 3,31% (1 737 głosów)
- SŁAWIŃSKI Dawid: pozycja 6 : 3,31% (1 737 głosów)
- SZAFRAŃSKI Artur: pozycja 7 : 3,31% (1 737 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kolskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KASIOREK Ryszard: pozycja 1 : 13,15% (3 649 głosów)
- SZARECKI Zbigniew Józef: pozycja 2 : 13,15% (3 649 głosów)
- JASIŃSKA Edyta: pozycja 3 : 13,15% (3 649 głosów)
- BULEWICZ Izabela Marianna: pozycja 4 : 13,15% (3 649 głosów)
- KRUSZYNA Paweł: pozycja 5 : 13,15% (3 649 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- TOMICKI Marek Stanisław: pozycja 1 : 5,36% (1 488 głosów)
- KOŁODZIEJCZAK Beata: pozycja 2 : 5,36% (1 488 głosów)
- RYBICKI Józef: pozycja 3 : 5,36% (1 488 głosów)
- WIŚNIEWSKA Kinga: pozycja 4 : 5,36% (1 488 głosów)
- KACPRZYCKA Izabela: pozycja 5 : 5,36% (1 488 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SOWIŃSKI Zbigniew: pozycja 1 : 2,47% (685 głosów)
- GRABOWSKA Paulina: pozycja 2 : 2,47% (685 głosów)
- FRANKOWSKI Mirosław Bolesław: pozycja 3 : 2,47% (685 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kolskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- TOMCZAK Henryk Józef: pozycja 1 : 9,85% (2 211 głosów)
- MICHALSKA Anna: pozycja 2 : 9,85% (2 211 głosów)
- WIŚNIEWSKI Witold: pozycja 3 : 9,85% (2 211 głosów)
- TOWALSKA Karolina Marta: pozycja 4 : 9,85% (2 211 głosów)
- KACZMAREK Agnieszka: pozycja 5 : 9,85% (2 211 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SIWIŃSKI Witold: pozycja 1 : 6,58% (1 476 głosów)
- ŁAWNICZAK Rafał Michał: pozycja 2 : 6,58% (1 476 głosów)
- BRZOSKI Bernard Marek: pozycja 3 : 6,58% (1 476 głosów)
- MIROSZEWSKA Małgorzata: pozycja 4 : 6,58% (1 476 głosów)
- WARDZIŃSKA Agnieszka Iwona: pozycja 5 : 6,58% (1 476 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RAJEWSKI Maciej Mirosław: pozycja 1 : 1,98% (444 głosów)
- PIETRZAK Ilona: pozycja 2 : 1,98% (444 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Kamil Piotr: pozycja 3 : 1,98% (444 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOLSKA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- SZCZEPANIAK Mirosław Kazimierz: pozycja 1 : 2,38% (534 głosów)
- WRÓBLEWSKI Marcin: pozycja 2 : 2,38% (534 głosów)
- WIECZOREK Marzena: pozycja 3 : 2,38% (534 głosów)
- PIEKARSKI Mariusz: pozycja 4 : 2,38% (534 głosów)
- SKOCZYLAS Beata Mieczysława: pozycja 5 : 2,38% (534 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kolskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BANASIAK Waldemar: pozycja 1 : 11,87% (3 107 głosów)
- KRÓLASIK Łukasz: pozycja 2 : 11,87% (3 107 głosów)
- BUGAŁA Marta Justyna: pozycja 3 : 11,87% (3 107 głosów)
- DZIĘCIOŁOWSKA Małgorzata: pozycja 4 : 11,87% (3 107 głosów)
- SANIGÓRSKI Mariusz: pozycja 5 : 11,87% (3 107 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WASIAK Zenon: pozycja 1 : 5,06% (1 323 głosów)
- KIKOSICKA Urszula: pozycja 2 : 5,06% (1 323 głosów)
- BANASZEWSKI Marek Janusz: pozycja 3 : 5,06% (1 323 głosów)
- CHARUBA Małgorzata: pozycja 4 : 5,06% (1 323 głosów)
- NIEDŹWIEDZIŃSKA Agnieszka: pozycja 5 : 5,06% (1 323 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DROŻDŻEWSKI Zbigniew: pozycja 1 : 1,77% (464 głosów)
- MEJSNER Agnieszka Bożena: pozycja 2 : 1,77% (464 głosów)
- DREWNOWSKI Mariusz Mikołaj: pozycja 3 : 1,77% (464 głosów)
- FELIŃSKA Marlena: pozycja 4 : 1,77% (464 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOLSKA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- KWIATKOWSKI Zbigniew: pozycja 1 : 1,65% (433 głosów)
- ZIĘTKIEWICZ Hubert: pozycja 2 : 1,65% (433 głosów)
- STEFAŃSKA Arleta: pozycja 3 : 1,65% (433 głosów)
- MOLICKI Leszek: pozycja 4 : 1,65% (433 głosów)
- PISKORSKA Regina Pelagia: pozycja 5 : 1,65% (433 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kolskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MARCINIAK Marek: pozycja 1 : 12,63% (2 974 głosów)
- NIESTRAWSKA Aneta: pozycja 2 : 12,63% (2 974 głosów)
- ŁAGODZIŃSKA Iwona Aleksandra: pozycja 3 : 12,63% (2 974 głosów)
- KACZMAREK Piotr Grzegorz: pozycja 4 : 12,63% (2 974 głosów)
- CIEŚLIŃSKI Jarosław: pozycja 5 : 12,63% (2 974 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- OLEJNICZAK Robert Arkadiusz: pozycja 1 : 2,34% (552 głosów)
- SZYDŁOWSKA Jadwiga: pozycja 2 : 2,34% (552 głosów)
- SIWIŃSKA Małgorzata: pozycja 3 : 2,34% (552 głosów)
- PUDŁO Dawid: pozycja 4 : 2,34% (552 głosów)
- RATAJCZYK Wiesław Bronisław: pozycja 5 : 2,34% (552 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OCHĘDALSKA Ewa Maria: pozycja 1 : 5,03% (1 184 głosów)
- SADOWSKI Andrzej: pozycja 2 : 5,03% (1 184 głosów)
- MARCINIAK Stanisław Waldemar: pozycja 3 : 5,03% (1 184 głosów)
- JARONIEWSKA Jadwiga Elżbieta: pozycja 4 : 5,03% (1 184 głosów)
- SZKUDLAREK Karolina: pozycja 5 : 5,03% (1 184 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kolskiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚWIĄTEK Marek Sebastian: pozycja 1 : 6,61% (2 313 głosów)
- KOZAJDA Mariusz Roman: pozycja 2 : 6,61% (2 313 głosów)
- MAKAROWICZ Czesława: pozycja 3 : 6,61% (2 313 głosów)
- KUJAWA Halina: pozycja 4 : 6,61% (2 313 głosów)
- JACEK Dariusz: pozycja 5 : 6,61% (2 313 głosów)
- WALCZAK Anna: pozycja 6 : 6,61% (2 313 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PIETRZAK Grzegorz: pozycja 1 : 4,17% (1 459 głosów)
- WRÓBLEWSKI Michał Marcin: pozycja 2 : 4,17% (1 459 głosów)
- NAWROCKI Krzysztof Paweł: pozycja 3 : 4,17% (1 459 głosów)
- GAŁDYN Dorota: pozycja 4 : 4,17% (1 459 głosów)
- ZAWADA Beata Elżbieta: pozycja 5 : 4,17% (1 459 głosów)
- MAZUREK-STAKIĆ Magdalena: pozycja 6 : 4,17% (1 459 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- POLITAŃSKA Agnieszka Iwona: pozycja 1 : 3,53% (1 236 głosów)
- KASIOREK Łukasz Ryszard: pozycja 2 : 3,53% (1 236 głosów)
- TĘGOS Milena: pozycja 3 : 3,53% (1 236 głosów)
- OSTROWSKI Jakub: pozycja 4 : 3,53% (1 236 głosów)
- ŚNIEGOCKI Piotr Ryszard: pozycja 5 : 3,53% (1 236 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOLSKA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- KOSTRZEWA Dorota: pozycja 1 : 2,95% (1 031 głosów)
- PASTUREK Agnieszka: pozycja 2 : 2,95% (1 031 głosów)
- HERMAN Mirosław Tomasz: pozycja 3 : 2,95% (1 031 głosów)
- BAGIŃSKI Mariusz: pozycja 4 : 2,95% (1 031 głosów)
- FRĄTCZAK Hubert Łukasz: pozycja 5 : 2,95% (1 031 głosów)
- GRABOWSKA Joanna: pozycja 6 : 2,95% (1 031 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?