Gostyń. Młodzi karatecy z klubu ,,Tęcza" na zawodach wywalczyli kolejne medale [ZDJĘCIA]

Natalia Kurpisz
Dziesięcioro młodych karateków z gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA” wzięło udział w XIII Zawodach Dzieci i Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF o Puchar Burmistrza Kościana.

W zmaganiach uczestniczyło 240 zawodników z 26 klubów z całego kraju. Zawodnicy „TĘCZY” zdobyli 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Zaznaczyli też swoją obecność plasując się na czwartych miejscach.

- Młodzi zawodnicy i zawodniczki gostyńskiego klubu karate TKKF "TĘCZA" pokazali się z dobrej strony, pokonując swych rywali w wielu bojach i zajmując miejsca na podium albo tuż za nim. W większości walk mierzyli się z zawodnikami z wyższymi stopniami i starszymi, co nie przeszkadzało gostynianom i reprezentantce Piasków walczyć o najwyższe miejsca - mówi Mieczysław Polewski, kapitan drużyny.

Z kolei Daria Pietrzyk z Piasków po zaciętych walkach z koleżankami z Polskiej Unii Karate wywalczyła złoty medal w kata indywidualnym juniorek. Pokazała, że w tym sezonie utrzymuje dobrą formę i zwycięstwa w poprzednich turniejach nad bardzo silnymi rywalkami nie były przypadkowe.

Dobrą formę utrzymuje także Zuzanna Chuda, najlepsza zawodniczka turnieju w Witkowie sprzed dwóch tygodni. W Kościanie też zdeklasowała rywalki i rywali i wygrała w kategorii kata indywidualne „Pierwszy krok” (10 lat i starsi).

Trzeci złoty medal dla „TĘCZY” wywalczył również utrzymujący w tym sezonie stabilną wysoką formę, Tymon Gendera. Wygrał zdecydowanie w kategorii kata indywidualne „Pierwszy krok” (8-9 lat).

Natomiast srebrny medal zdobyła drużyna TKKF „TĘCZA” 1 w składzie: Julita Fabian, Zuzanna Chuda i Tymon Gendera. Młodzi karatecy startowali w konkurencji kata indywidualne „Pierwszy krok” (9 lat i starsi).

Trzy brązowe medale wywalczyli:
- Julita Fabian w kategorii kata indywidualne „Pierwszy krok” (8-9 lat);
- Martyn Gendera w kategorii kata indywidualne „Pierwszy krok” (10 lat i starsi);
- i zespołowo: Piotr Feledziak, Wojciech Kuberka i Olaf Rybakowski startujący w kata drużynowe chłopców 10-13 lat. Walki tej drużyny zasługują na wyróżnienie, gdyż młodzi gostynianie zmierzyli się z zawodnikami starszymi, bardziej zaawansowanymi i wykonującymi kata z grupy mistrzowskiej.

Przypomnijmy, ze gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: