Pogrom w Gostyniu. Zespół z Ponieca uratował punkt w Tarnowie Podgórnym

Andrzej Bartkowiak
FB Futsal Gostyń
Futsal Ekstraklasa miała przerwę na mecze reprezentacji z Norwegią, ale o punkty walczyły zespoły II ligi, w której występują między innymi: Futsal Gostyń, Piast Poniec i Petro-Lawa Futsal Rawicz.

Mało gościnna była drużyna Futsalu Gostyń, która podejmowała ostatni w tabeli zespół Perfecty Futsal Złotów. Można powiedzieć, że beniaminek dopiero raczkuje w lidze i na pewno nie był faworytem spotkania w Gostyniu, który uchodził za zdecydowanego faworyta. Niespodzianki nie było. Zaskakujący był jednak wynik, dość rzadko spotykany na futsalowych parkietach. Gospodarze rozgromili swojego przeciwnika aż 18:2.

Bardzo emocjonujący był za to pojedynek rozegrany w Tarnowie Podgórnym, gdzie rywalizował zespół Piasta Futsal Poniec. Nasz zespół przegrywał w tym meczu już 4:2, ale grał do końca i w dwóch ostatnich minutach skutecznie gonił, doprowadzając do remisu 4:4 i podziału punktów.
Nie popisał się trzeci z naszych zespołów, czyli Petro-Lawa Futsal Rawicz, która rywalizowała we Wrześni z KP Wooden Villa Lucart Energy. Wrześnianie okazali się surowym egzaminatorem dla Rawiczan, wygrywając aż 11:0.

To nie był nasz dzień . Praktycznie pojawiło co najmniej kilka powodów dla których tego meczu nie powinniśmy rozegrać. Jednak zrobiliśmy wszystko by pomimo przeciwności i splotu niefortunnych zdarzeń - pojechać i podjąć walkę. Dziś przegrana a już za tydzień może być inaczej.
Dziękujemy że nas wspieracie i jesteście z nami w takich trudnych momentach – możemy przeczytać na profilu klubowym zespołu z Rawicz.

Dodajmy, że 13 marca w Rawiczu dojdzie do derbów w II lidze pomiędzy Petro-Lawą a Futsal Gostyń. W niedzielę – 14 marca w Poniecu – Piast Futsal podejmie z kolei niewygodnego rywala z Wrześni, który jest wiceliderem tabeli.